Elektroterapija – tai sąnarių, raumenų ir kitų minkštųjų audinių veikimas per odą elektros srove. Tai vienas iš efektyvesnių fizioterapijos metodų, siekiant numalšinti ūminį ir lėtinį skausmą bei atlikti funkcinę nervų – raumenų stimuliaciją.
Elektroterapija, priklausomai nuo elektros srovės impulsų pločio, dažnio ir intensyvumo, skirstoma į impulsinių srovių terapiją ir elektrostimuliaciją.
Impulsinių srovių terapija
Tai elektros srovės naudojimas, siekiant grąžinti ir aktyvinti audinių ir organų funkcijas; amplipulsterapija ir diodinaminės (dar kitaip vadinamos Bernaro) srovės – tai gydymas žemo dažnio impulsine elektros srove. Šios procedūros mažina skausmą, slopina uždegimą, gerina kraujotaką, mažina raumenų spazmus. Procedūros metu gali būti jaučiamas dilgčiojimas, lyg skruzdžių bėgiojimas.
Moduliuota elektros srovė pasižymi švelniu poveikiu. Impulsinių srovių terapija gerina audinių mitybą ir kraujotaką, slopina uždegiminį procesą, malšina skausmą, stimuliuojančiai veikia raumenis ir nervus, mažina spazmus ir tinimą.
Ši terapija taikoma, gydant judėjimo sistemos pažeidimus, siekiant atgauti jėgas po traumos, kai pažeistos vietos buvo ilgą laiką imobilizuotos.
Siekiant gydymo efektyvumo, priklausomai nuo siekiamo tikslo, rekomenduojamas apie 10 procedūrų ciklas.
Elektrostimuliacija
Transkutaninė elektrinė nervo stimuliacija. Raumenų elektrostimuliacija ypač tinka judėjimo – atramos sistemos bei neurologinėms ligoms gydyti, nes gerina raumenų kraujotaką, didina jų ištvermę ir jėgą, aktyvina medžiagų apykaitą ir malšina skausmą.
Siekiant gydymo efektyvumo, priklausomai nuo siekiamo tikslo, rekomenduojamas ne mažiau kaip 10 procedūrų ciklas.