Pirminis šlaunies ir blauzdos protezas
(pirminis protezas skiriamas 1 kartą po galūnės amputacijos ar reamputacijos tik susiformavus ir visiškai sugijus bigei)
KP 2-9-9 Blauzdos (žemiau kelio) protezas
Pirminis blauzdos protezas atlieka dalines prarastos galūnės – kojos – funkcijas (vaikščiojimą, atramą). Jis pritaikomas, atliekant pirminį protezavimą. Šis kojos protezas tinka tiek moterims, tiek vyrams. Inovatyvūs ir modernūs kojos (blauzdos) protezai gaminami kiekvienam pacientui individualiai, tik iš kokybiškų bei tvarių medžiagų. Bigės ėmiklis gaminamas iš termoplastinių medžiagų (su minkštu įdėklu). Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Dirbtinė pėda parenkama individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Pacientas gali rinktis iš 3 pėdos spalvų. Blauzdos (žemiau kelio) protezas – estetiškas ir patogus, sveriantis nuo 1 iki 3 kg.
KP 3-6-6 mod Šlaunies (virš kelio) protezas
Pirminis šlaunies protezas atlieka dalines prarastos galūnės – kojos – funkcijas (vaikščiojimą, atramą). Jis taikomas, atliekant pirminį protezavimą. Šis kojos protezas skirtas tiek moterims, tiek vyrams. Inovatyvūs ir modernūs kojos (šlaunies) protezai gaminami kiekvienam pacientui individualiai, tik iš kokybiškų bei tvarių medžiagų. Bigės ėmiklis gaminamas iš termoplastinių medžiagų (su minkštu įdėklu arba be jo). Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo, o apdaila – iš porolono. Dirbtinis kelio sąnarys ir dirbtinė pėda parenkami individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Pacientas gali rinktis iš 3 pėdos spalvų. Kojos protezas tvirtinamas vakuuminiu būdu ir (ar) kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Šlaunies (virš kelio) protezas – estetiškas ir patogus, sveriantis nuo 2,5 iki 3,5 kg.
Nuolatiniai protezai
KP 2-7-3 Blauzdos (žemiau kelio) protezas
Nuolatinis blauzdos protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos, tvirtinamas silikoniniu įdėklu (įdėklas fiksuojamas užraktu arba vakuuminiu būdu). Dirbtinė pėda parenkama individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Apdaila parenkama individualiai. Protezas naudojamas kaip blauzdos ir pėdos pakaitalas.
KPM 2-1 Blauzdos (žemiau kelio) protezas
Nuolatinis blauzdos protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš odos, termoplastinių medžiagų ir (ar) laminuotos dervos (su minkštu įdėklu). Dirbtinė pėda parenkama individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Apdaila ir tvirtinimo priemonės parenkamos individualiai. Protezas naudojamas kaip blauzdos ir pėdos pakaitalas.
KPM 3-1 ir KPM 3-2 Šlaunies (virš kelio) protezas
Nuolatinis šlaunies protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos, termoplastinių medžiagų ir (ar) odos (su minkštu įdėklu arba be jo). Dirbtinis kelio sąnarys ir dirbtinė pėda parenkami individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Apdaila parenkama individualiai. Tvirtinama vakuuminiu būdu ir (ar) kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Protezas naudojamas kaip kojos pakaitalas.
KPM 4-2 Dubens dalies protezas
Nuolatinis dubens dalies protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos ir (ar) termoplastinių medžiagų (su minkštu įdėklu arba be jo). Protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Dirbtinis kelio sąnarys ir dirbtinė pėda parenkami individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Dirbtinis klubo sąnarys gali būti fiksuotas arba laisvas. Dubens dalies protezas naudojamas kaip kojos pakaitalas.
KPM 3-4 Šlaunies (virš kelio) protezas su hidrauliniu kelio sąnariu ir aktyvia pėda
Nuolatinis šlaunies protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos (su minkštu įdėklu arba be jo). Dirbtinį kelio sąnarį valdo hidraulinė sistema. Dirbtinė pėda, gamintojo rekomenduojama IV mobilumo lygio pacientams, parenkama individualiai pagal paciento svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Tvirtinama vakuuminiu būdu ir (ar) kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Naudojamas kaip kojos pakaitalas.
KPM 2-2 Blauzdos (žemiau kelio) protezas su vakuuminio tvirtinimo sistema ir aktyvia pėda
(Harmony® sistema)
Nuolatinis blauzdos protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos, su silikonine mova. Dirbtinė pėda – gamintojo rekomenduojama IV mobilumo lygio pacientams. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Tvirtinama vakuuminiu būdu: specialus oro siurbliukas įkomponuojamas į dirbtinę pėdą ar kitą konstrukcinę dalį. Protezas naudojamas kaip blauzdos ir pėdos pakaitalas.
Išsamiau apie Harmony® sistemą
Harmoningo judėjimo garantas
Harmony® sistema sukurta taip, kad vaikščiojimo metu oras būtų pašalintas. Tokiu būdu sumažinamas diskomfortas, o patogus ir lengvas blauzdos protezas pacientui leidžia vaikščioti ir judėti „harmoningai“.
Vakuuminis protezo tvirtinimas garantuoja betarpišką bigės ir protezo sąlytį bei suteikia didesnį saugumą, nes tiesioginis kontaktas su mova leidžia geriau jausti pagrindą, kuriuo einate. Dėl ypač gero sukibimo protezą galima lengvai kontroliuoti.
– kontroliuojamas bigės tūrio svyravimas (Daugelis pacientų kenčia dėl bigės tūrio svyravimo, o ši sistema gali išlyginti net iki 2 cm skirtumus);
– pompos sukuriamas slėgis stimuliuoja bigės kraujotaką;
– pasiekiamas ypač geras sukibimas – didesniam saugumui;
– įgalinamas tolygesnis jėgos pasiskirstymas einant (tai pagrįsta moksliniais tyrimais), todėl šis protezas ypač tinka pacientams, sergantiems diabetu ar kraujagyslių ligomis;
– integruoto amortizatoriaus dėka einant tausojami sąnariai ir stuburas.
– idealus žmogaus ir technikos sąlytis;
– lengvesnis protezo valdymas;
– didesnis saugumo jausmas.
KPM 3-5 Šlaunies (virš kelio) protezas
Protezo šlaunies laikiklis gaminamas iš laminuotos dervos. Su minkštu įdėklu arba be jo. Protezo sąnarys valdomas mikroprocesoriumi pagal daviklių duomenis, kurie yra išdėstyti sudedamosiose kelio sąnario C-leg dalyse. Moduliai iš titano arba metalo lydinių. Tvirtinimas – vakuuminis, silikonine kojine arba kitomis pagalbinėmis priemonėmis.
Išsamiau apie C-leg protezus
Pirmą kartą C-leg buvo pristatytas 1997 m., o nuo 2004 m. tokie protezai pradėti taikyti ir AB „Ortopedijos technika“ specialistų, kurie yra sertifikuota taikyti C-leg protezus.
Užtikrintas saugumas ir judėjimo laisvė
– Šlaunies protezas su mikroprocesoriumi valdomu kelio sąnariu C-leg (Computerized Leg) suteikia pacientui visišką saugumą ir judėjimo laisvę. Sistemos davikliai 50 kartų per sekundę dažniu įvertina kelio sąnario būseną;
– Pagal daviklių duomenis mikroprocesorius hidrauliniu principu valdo kelio funkciją ir automatiškai prisitaiko prie bet kokio žmogaus judesio;
– Sensoriai nuolat informuoja mikroprocesorių, ką tiksliai šiuo metu veikia pacientas: neša sunkią dėžę, eina tamsoje ar kopia į kalną;
– Mikroprocesoriumi valdomo kelio sąnario privalumai ypač išryškėja kai pacientas gyvena aktyvų gyvenimą, nes šlaunies protezas suteikia psichologinį komfortą ir neapriboja paciento visuomeninės ir profesinės veiklos.
Aktyvaus gyvenimo būdo mylėtojams
Vokietijos gydytojai (Dr. med. P. Thole, „Orthopädie-Technik“; prof. dr. med. H. Kristen‘as, „Medizinisch-Orthopädische Technik“) nurodo šias priežastis tokiems sąnariams taikyti: jaunas amžius, amputacija po traumos, gretutinių susirgimų nebuvimas, pakankamas fizinis pajėgumas, poreikis aktyviai judėti nelygiu paviršiumi (pvz., laipioti laiptais), mažamečių vaikų turėjimas, aktyvus gyvenimo būdas.
Pilnavertis gyvenimas ir socialinė integracija
– Einant galima keisti judėjimo greitį, judėti įvairiais paviršiais, nevaržomai lipti laiptais;
– Pacientams nebereikia nuolat galvoti apie kiekvieną savo žingsnį, jis gali koncentruoti savo dėmesį į visai kitus dalykus;
– Tyrimais nustatyta, kad vaikštant su tokiais protezais išeikvojama žymiai mažiau energijos, todėl pacientas gali su protezu judėti žymiai ilgiau nepavargdamas. Tuo jis skiriasi nuo kitų naudojamų sąnarių, ir tai ypač svarbu aktyviems pacientams;
– Papildoma tokio kelio sąnario funkcija – galimybė važiuoti dviračiu;
– Programinė įranga, pritaikyta individualiems kiekvieno paciento poreikiams, sąlygoja tolygią eiseną ir psichologinį komfortą, nes pašaliniams negalia lieka beveik nepastebima. Tai leidžia žmogui integruotis į visavertį šeimyninį ir profesinį gyvenimą.